Akordeonistų laimėjimai Italijoje

Algimanto Raudonikio meno mokyklos akordeonistai drąsiai priima muzikinius iššūkius ir gražiais laimėjimais pradžiugina savo tėvelius, mokytojus, draugus.

Rugsėjo 22-spalio 2dienomis Italijoje tarptautiniame akordeonistų konkurse‚ Premia della citta di Lanciano‘ dalyvavo du meno mokyklos mokiniai – Nojus Rimkus ir Lukas Žitkevičius (mokyt. Vilma Skrodenienė).

Tarptautinė vertinimo žiuri, kurioje dalyvavo akordeono srities specialistai iš Ukrainos, Italijos, Čekijos, Kinijos, Bulgarijos, Suomijos, Rusijos, Lietuvos, Baltarusijos, vadovaujama žymaus Ukrainos ir Italijos akordeonisto Vladimiro Zubickio, mūsų mokyklos atlikėjams savo amžiaus kategorijose skyrė 1- ąsias vietas bei laureato diplomus. Konkurse varžėsi atlikėjai iš devynių šalių.

Konkurso pavadinime yra įamžintas Lančano miestas. Lančanas garsus savo tūkstantmete istorija. Enciklopedijos mini, kad čia įvyko pirmasis rašytiniuose šaltiniuose minimas katalikų eucharistinis stebuklas.

Kvietimą dalyvauti šiame prestižiniame konkurse, mokiniai gavo puikiai pasirodę Lietuvoje vykusiuose respublikiniuose bei tarptautiniuose konkursuose. Nojus ir Lukas buvo pakviesti atstovauti Lietuvai Italijoje kartu su akordeonistais iš Šiaulių, Kuršėnų, Kauno, Panevėžio, Kaišiadorių, Jonavos bei Vilniaus muzikos ir teatro akademijos.

GrĮžę iš nuostabios Italijos mūsų jaunieji muzikantai vis dar gyvena konkurso ir kelionės įspūdžiais. Konkursas nustebino savo dydžiu, iškilmingumu, intensyvumu. Didelį įspūdį paliko ir nuostabi Italijos gamta, gilią senovę menanti architektūra, didingos bažnyčios, linksmi ir draugiški žmonės.

Na, o ekskursija į istorinį miestą senovės Italijoje Pompėją, ilga kelionė į Vezuvijaus viršukalnę bei apsilankymas nedidelėje valstybėje Europos pietuose – San Marine, ilgam neleis pamiršti šios nuostabios kelionės akimirkų.

Esame labai dėkingi mūsų rėmėjams, kurie geranoriškai prisidėjo ir parėmė mūsų jaunųjų muzikantų išvyką į konkursą. Tariame Ačiū meno mokyklos kolektyvui ir direktoriui Vitoliui Žukui, mokinių tėveliams ir kitiems geradariams.

Mokytoja Vilma Skrodenienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *