Iš konkurso – su laureatų diplomais

Gegužės 18-21 dienomis vykusiame tarptautiniame konkurse „ART-PANORAMA Baltika” dalyvavo virš 600 dalyvių iš Rusijos, Baltarusijos ir Lietuvos. Konkurse buvo vertinamos meno sritys tokios kaip dailė, choreografija, teatras, vokalas bei instrumentinė muzika, kurioje dalyvavo ir Joniškio Algimanto Raudonikio meno mokyklos moksleivės Austėja Blinovaitė (mokytoja Aušra Tiškevičienė) ir Smiltė Dubro (mokytoja Zita Gaškauskaitė).

Instrumentinės muzikos konkursas vyko gegužės 19 dieną kelte į Stokholmą. Besijaudinantys ir nekantraujantys konkurso dalyviai ruošėsi savo pasirodymams. Dalyviai buvo vertinami I, II, III vietų laureatų diplomais ir medaliais bei diplomais. Joniškietės, jaunosios muzikantės, savo muzikiniais bei technikos sugebėjimais nustebino instrumentinės muzikos komisijos narius bei namo grįžo su aukščiausiais įvertinimais – laureatų diplomais ir medaliais. Smuikininkė Smiltė Dubro buvo apdovanota I vietos laureatės diplomu bei aukso medaliu, o pianistė Austėja Blinovaitė namo parsivežė II vietos laureatės diplomą bei sidabro medalį. Vertinimo komisijos pirmininkas, Maskvos konservatorijos profesorius, smuikininkas M. Gotsdiner džiaugėsi ir pagyrimų žodžių negailėjo joniškietėms.

Dieną po konkurso, dalyviai galėjo pakeliauti po Stokholmo senamiestį, aplankyti svarbius istorinius bei architektūrinius objektus, pasigrožėti miesto urbanistiniu kraštovaizdžiu. Taip pat buvo suteikta galimybė apsilankyti ir svarbiuose Stokholmo muziejuose tokiuose kaip Astridos Lindgren muziejus, Vazos muziejus ir Abbos muziejus. Gegužės 21 dieną, keliaujant namo į Lietuvą, buvo aplankyta ir Rundalės pilis.

Mokytojos Zita Gaškauskaitė ir Aušra Tiškevičienė, dėkoja tėveliams už finansinę pagalbą bei galimybę sudalyvauti tarptautiniame konkurse. Padėka reiškiama ir tiems, kas parėmė kelionę, bet nenorėjo būti įvardytais. Dėkojame jaunosioms muzikantėms, kurios į Joniškį parvežė aukščiausius įvertinimus ir nepabijojo savo jėgų išbandyti svečioje šalyje.

 

Mokytojos: Aušra Tiškevičienė ir Zita Gaškauskaitė